Cenk Tosun’dan Vincenzo Montella’ya sitem! ‘Oyuna girmek istiyordum’

A Milli Futbol Takımı’nın Çekya maçı öncesi gerçekleştirdiği ilk antrenman öncesi Cenk Tosun basın mensuplarıyla bir araya geldi.

EURO 2024’te forma giymek istediğini belirten Cenk Tosun çarpıcı ifadeler kullandı. Cenk Tosun, basın mensuplarına verdiği demeçte şu sözleri dile getirdi:

“Mental ve fiziksel olarak iyi durumda olduğumu düşünüyorum. Hazırım. Oynamaya da hazırım hem saha içinde hem saha dışında. Deneyimli futbolcular arasında görülüyorum burada. Üzgünüm ama burada bir hoca var ona saygı duymak zorundayız. Ortak bir değer için buradayız. Sadece kendimizi değil buradaki bayrağı temsil ediyoruz biz. Hocanın kararlarına saygı duyuyorum. Hazırım, oynamak da istiyorum. Mental olarak da fiziksel olarak da hazırım.”

“HOCANIN DÜŞÜNCELERİNİ BİLİYORUM”

“Hocanın benim hakkında olan düşüncelerini biliyorum. Turnuva başında da benimle bunları paylaştı. Oynamayan bir futbolcu mutsuz olur sonuçta. Hepimiz bu takıma bir şeyler katmak için buradayız. Hocayla konuşma fırsatım olmadı ama düşüncelerini biliyorum. Konuşma talebinde de bulunmadım.”

“HOCAYA SAYGISIZLIK ETMEM”

“Oyuna girmek istiyordum, bekledim. Hem ilk maçta hem ikinci maçta bekledim. Ama burada bir hoca var, bizim patronumuz o. Onun kafasından ne geçiyor bilmiyoruz, böyle bir karar aldı. Saygı duymamız gerekiyor. Burada çok güzel bir arkadaşlık var. 13 yıldır milli takıma geliyorum. Eminim ki en güzel arkadaşlık grubu bu takımda var şu anda. Saha içinde ve saha dışında iyi anlaşıyoruz. O yüzden gurur duyuyoruz. Oynamaya hazır olduğumu düşünüyorum. Ama hocaya saygısızlık etmem. Onun kararı neyse odur.”

“BİZİ DESTEKLEMEYE DEVAM ETSİNLER”

“İlk iki maçta muazzam bir atmosfer vardı. Herkese teşekkür ederim. Bunu korumamız gerekiyor. Turnuvaların da böyle birleştirici güçleri vardı. Bizi desteklemeye devam etsinler. Hepimiz üçüncü maça odaklanalım, birlik olalım. Her şeyi bir kenara bırakalım çünkü grupta pozisyonumuz hala iyi. Gruptan çıkmak önceliğimizdi. Kötü bir gün geçirdik, belki başka bir günde biz yenebilirdik Portekiz’i. Biz Çekya maçının hazırlıklarına başladık. O maça neyimiz varsa ortaya koyacağız. İnşallah galip geliriz, en kötü 1 puan alırız ve inşallah ikinci tura yükselmek istiyoruz.”

“ŞU ANDA HİÇBİR ŞEY BELLİ DEĞİL”

“Hoca, futbolun içinden geliyor. Gerçekten bizim dilimizden anlıyor. Sadece oynattığı kişileri değil, herkesi mutlu etmeye çalışıyor. Üzerine basarak söylüyorum ama neden oynatmadığına dair benimle konuşmadı. Düşüncelerini bilmediğim için taktik gereği olduğunu düşünüyorum. Maça birkaç saat kala öğreniyoruz kimin oynadığını. Şu anda hiçbir şey belli değil. Olsa da söylemem şu anda.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x