İstanbul’da cezaevinden izinli çıktı, annesini ve kız kardeşi öldürdü

DHA

İstanbul’un ilçesinde bulunan Nusretiye Camii’ne gelen bir şahsın silahla ateş ederek intihar ettiği yönünde yapılan ihbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Olay yerinde yapılan incelemelerde, intihar eden kişinin 35 yaşındaki Uğur Falay olduğu belirlendi.

Yankesicilik, uyuşturucu madde kullanımı, kasten yaralama, hırsızlık gibi suçlardan toplam 20 adet suç kaydı olduğu öğrenilen Falay’ın, cezaevinden izinli çıktığı ve bugün izninin bittiği belirlendi.

Annesi ve kardeşi de ölü bulundu

Falay’ın annesi ve kız kardeşinin Bahçelievler’de yaşadığı Hürriyet Mahallesi Gülnihal Sokak’ta bulunan evine gelen polis ekipleri, içeri girdiklerinde Hüsna Falay (58) ve kız kardeşi İrem Falay’ın (21) cansız bedenleriyle karşılaştı.

Anne-kızın silahla vurularak öldürüldüğü belirlendi.

Aynı silah kullanılmış

Anne-kızın cansız bedeni, olay yerinde yapılan incelemelerin ardından Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Konuyla ilgili İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İntihar mahallinde ve evde bulunan boş kovanlarda yapılan ön incelemeler sonucunda, intihar olayıyla iki kadının öldürülmesi olayında aynı silahın kullanıldığı sonucuna varılmıştır. 7.65 çapında tabancanın kullanıldığı her iki olayın oluş şekli, kriminal incelemenin ardından netlik kazanacaktır.” denildi.

Açıklamada ayrıca, olayda kullanılan tabancanın ruhsatsız olduğu ifade edildi.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x