Rock grubu Kiss’ten milyon dolarlık anlaşma

Dünyaca ünlü ABD’li rock grubu Kiss, yaklaşık 300 milyon dolar değerindeki anlaşmayla grubun marka adı, şarkıları ve telif haklarını İsveçli Pophouse Entertainment Group adlı firmaya sattı.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, Kiss’in solisti ve basçısı Gene Simmons, 300 milyon dolar olduğu belirtilen anlaşmanın tam değerini dile getirmeden, “(Telif haklarını) ‘Devretme’ sözünden hoşlanmıyorum, yaptığımız tam bir işbirliği” ifadesini kullandı. Simmons, “Özellikle Paul Stanley ve ben gruba bağlı kalacağız. Kiss bizim bebeğimiz. Fakat Kiss olarak tekrar turneye çıkmayacağız” ifadelerini kullandı.

‘KİSS’İ YENİ NESİLLERE TANITMAYI HEDEFLİYORUZ’

Pophouse Üst Yöneticisi (CEO) Per Sundin ise 1973’te kurulan ve güncel kadrosu Paul Stanley, Gene Simmons, Tommy Thayer ve Eric Singer’dan oluşan grubun marka adı, şarkıları ve telif haklarını satın alan firmasının Kiss’i yeni nesillere tanıtmayı hedeflediğini ifade etti. Sundin, Kiss hakkında hazırlanacak biyografi ve belgesellerin yanı sıra “dijital avatar” teknolojisini kullanılarak 2027’de bir Kuzey Amerika turnesi planladıklarını kaydetti.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x